Norra tuludeklaratsioon Tax Return/Skattemelding on juba kättesaadav altinnis. Homme, 04.04.2018 saadetakse deklaratsioonid paberikujul postiga koduaadressile Eestisse. Postkasti jõuavad need paar päeva hiljem. Deklaratsiooni täitmise tähtpäev on 30. aprill.

Oleme koostanud enamlevinud küsimused  ja vastused tuludeklaratsiooni kohta:

Miks on tähtis deklaratsiooni täita?

  1. Täitmisel võib lisada võimalikud maksusoodustused, mis toob suurema maksutagastuse
  2. Täitmisel võib parandada vead, sellega vältida olukorda, et oleksite Norra riigile võlgu
  3. Samas võib edastada Norra maksuametile oma kontonuumbri, kuhu kannavad enammakstud tulumaks

Mis juhtub, kui maksumaksja ei täida deklaratsiooni?

Sellel juhul deklaratsioon loetakse täidetud maksuameti andmetega, ning arvesse võetakse kõik andmed ja üldjuhul tehakse otsus. Juhul, kui deklaratsioonis olid parandamata vead siis nad ikka lähevad arvesse, ning enamusel juhtudel märatakse lisamaks, mis tuleb riigile maksta.

Kui palju saab tagasi saada?

Iga kalkulatsioon on individuaalne, ning oleneb päris mitmesest andmetest. Seoses sellega, et soodustuse saamiseks kehtivad kindlad reeglid, ja soodustuse saamiseks nad kindlasti peaks olla täidetud. Enamus soodustusest kehtivad järgmisele maksumaksjatele:

  • Perekonnaga inimesed, lapsega või ametikult abiellunud
  • Abiellunud inimesed, kelle abikaasa ei tööta
  • Laenumaksjad
  • Uued töötajad Norras (esimesed 2,5 aastas Norras)
  • Pendeldajad (reisivad tihti kodumaale, max. 21 päeva Norras korraga)

Üldiselt, reegel on selline, et soodustuse saamise võimalus tekkib siis, kui töötades Norras maksumaksjal tekkivad lisakulud, seoses tema töötamisega ja viibimisega kodust väljaspool. Selle kulude suurusest sõltub ka maksusoodustuse suurus.

Kuidas ja millal raha tagastatakse?

Esimene osa deklaratsioonidest valmib 27. juunil. Nendele, kellel on pangakonto Norras, peaks raha laekuma samal või järgmisel päeval. Teine osa deklaratsioonidest valmib 2. augustil. Pärast seda valmivad deklaratsioonid iga 2-3 nädala tagant ja viimased deklaratsioonid valmivad 24. oktoobril.

Kui maksumaksjal ei ole pangakonto maksuametil registreeritud, siis raha saabub tšekina Norra aadressile, või rahvusvahelise tšekina Eesti aadressile. Alati on oht, et tšekk ei saabu õigesse kohta ja sellega me alati soovitame registreerida oma Eesti pangakonto, kuhu maksuamet kannab enammakstud tulumaks.

Millega võib veel arvestada?

Kõik Eesti maksuresidendid (k.a. topelt maksuresidentsusega) on kohustatud deklareerida välismaal kõikidest tuluallikatest saadud tulud: töötasu, puhkusetasud jne. Sellega, igasuguse tagasimaksmise ohtu vältimiseks soovitame alati täita Eesti tuludeklaratsiooni, ning deklareerida sinna välismaal saadud tulu.

Kõigepealt see puudutab neid, kes on töötanud Norras lühiajaliselt (vähem kui pool aastat) või neid, kes on saanud ka mingi tulu Eestis saamas(deklareerimise) kalendriaastas.

Isegi, kui Eesti deklaratsiooni ametlik täitmise tähtaeg on möödunud, soovitan selle teha esimesel võimalusel. See on veel võimalik teha emta.ee kodulehel või teenindusbüroo külastamisel. Vajadusel me saame jagata ka omapoolne info, ning anda lihtsad juhised selle tegemiseks.

Kuidas toimub koostöö meiega?

Teenuse tellimiseks palume teid täita meie kodulehel noradvice.ee oleva vormi (ankeedi). Kodulehe menüüs valige Tellimine → Norra maksutagastus uus klient. Otseviide ankeedile SIIN. Täitke seda ära arvutis, tahvlis või telefoonis ja peale täitmist saabub emaili kinnitus et andmed on saadetud. Pärast me võtame teiega ühendust, ja individuaalses korras saame täpsemalt arutlema deklaratsioonist, maksutagastuse suurusest ja mis selleks teil tuleb teha.

Tavaliselt, me võtame enamus tööd enda peale, ja kliendil oleks vaja koguda mõned dokumendid või saata juba meie poolt ettevalmistatud avaldused.

Lisaks me pakume ka mitmed muud kasulikud teenused, näiteks lapsetoetuste taotlemine.

Võtke julgelt ühendust!