Ning millal on oodata tagastust? Info, tähtajad ja võimalikud muudatused.

Selle aasta Norra tuludeklaratsioon on kättesaadav altinnis alates 04. aprillist. Samal päeval saadetakse deklaratsioonid paberikujul postiga. Postkasti jõuavad need paar päeva hiljem. Deklaratsiooni täitmise tähtpäev on 30. aprill.

Esimene teadaolev muudatus on nimi – tuludeklaratsiooni uus nimi on Skattemelding. Veel üks muudatus puudutab neid, kes kasutavad tööle sõiduks autot. Selle aasta tööle sõitude omafinantseering on 22000 krooni, kuid kilomeetri tariif on sama. Selleks, et kasutada antud mahaarvamist, peaks päeva distants tööle ja tagasi olema 64 km või rohkem (230 tööpäeva aastas).

Millal on oodata maksutagastuse raha?

Esimene osa deklaratsioonidest valmib 21. juunil. Nendele, kellel on pangakonto Norras, peaks raha laekuma samal või järgmisel päeval, see tähendab jaanipäevaks on raha juba käes.

Teine osa deklaratsioonidest valmib 4. augustil. Pärast seda valmivad deklaratsioonid iga 2-3 nädala tagant ja viimased deklaratsioonid valmivad 25. oktoobril. Nendele, kes on töötanud Norra firmades (AS, ANS, DA, SA jne) tagastatakse raha reeglina samal päeval, mis on märgitud deklaratsioonil.

Juhul, kui teil on D-number ja olete töötanud Norras läbi Eesti firmade filiaali (NUF), siis kõige varem on oodata valmis kontrollitud deklaratsiooni 25.oktoobriks. Raha saab tagasi kolm nädalat hiljem – 15. novembril peaks see jõudma pangakontole.