Ehk kuidas leida need numbrid, kui tööandja ei ole esitanud töötajale palga ja maksude aruanne?

Eelmises postituses olen kirjutanud, et olemas ka alternatiivne võimalus maksu ja tuluandmete leidmiseks, mis tööandja on väljamaksnud töötajale palgana või muu tasuna. Need andmed võimalik leida A-ordningen registrist, mis on kätte saadav kõikidele altinn kasutajatele, tehes A08 päringu enda kohta. Päringu vastusena saabub raport, mis koostatakse automaatselt andmetest, mis olid esitatud tööandja poolt A-meliding aruandel (A-melding aruanne on sarnane nagu Eesti TSD deklaratsioon).

See on suhteliselt uus teenus, mis on kasutusel kaks viimast aastat. Päring on võimalik teatud perioodi kohta ning valida saab kas summeritud või lisaks igakuiset infot. Raport on kättesaadav norra ja inglise keeles.

Päringu enda kohta saab teha siin – viide Altinni A08 rapordi tellimisele

Rapordi tellimise juhend:

 1. Vajutage „My income and emplyements – order form“

  a08, päring, altinn, norra tsd
 2. Valige soovitud aasta, pärast kontrollige vormi ja edasi tellimisele

  a08, päring, altinn, norra tsd
 3. Kinnitage tellimust

  a08, päring, altinn, norra tsd
 4. Mõne minutiga altinni saabub uus kiri koos raportiga PDF-formaadis

  a08, päring, altinn, norra tsd
 5. Raport koosneb kolmest tähtsamast osast: väljamakse liik, summa ja kas see oli maksustatud või mitte

  a08, aruanne, päring, altinn, norra tsd, Norra Kuningriik, Skatteetaten

 

Sellel raportil võib olla ka erinevad lisa- ja püsiandmed, nagu: tööandja nimi, tööperiood, erinevad palgaliigid, puhukusetasud, töötunnid, erisoodustused, erinevad täpsustused ja palju muud.

Pange tähele, et andmed lisatakse raporti 1-2 kuu viivitusega. Näiteks selle kuu väljamakse andmed (palk eelmise kuu eest) on kätte saadavad mitte varem kui järgmise kuu lõpus. Väike ettevõtte puhul andmed on saadavad 2-3 kuu viivitusega.

Juhul, kui olete leidnud, et mingid andmed on puudu või valed, siis tuleb pöörduda väljamakse tegija poole ehk tööandjale. Ainult temal on õigus korrigeerida vastavad andmed süsteemis.