Maksumaksjad, kellel on kehtiv püsi ID-number Norras said automaatselt oma maksukaardid juba detsembri keskel. Kuid Norras töötab ka päris palju inimesi, kellel on D-number. Nendele maksukaart automaatselt ei tule ja selle tuleb iga-aastaselt tellida.

Nüüd on palga arvestamise aeg tulemas ja tööandjad hakkad küsima ka maksukaardid. Juhul kui see ei ole veel valmis, siis altinni saabub ka vastav teade inglise keeles:

Your employer has asked for your tax card for 2017. You don’t have a tax card.

Kahjuks altinni kaudu ei saa selle teha ja maksukaardi kätte saamiseks on vaja maksuametisse pöörduda. Aga olemas ka lihtsam variant – võib täita avaldus arvutis, välja printida ja saata tavapostiga maksuametisse.

Selleks peab olla täidetud üks tingimus – te olete käinud maksuameti kontoris viimase 3 aasta jooksul(2014, 2015 või 2016) ennast tuvastada. Kui see tingimus on täidetud, siis saate maksukaardi mugavalt ja kiiresti kätte.

Inglisekeelne maksukaardi avaldus PDF failis saate alla laadida siin:

Alla laadi maksukaardi avaldus (PDF)

 

 

Õige aadressi avalduse saatmiseks saate leida Skatteetateni kodulehel (link):

1. Otsingus kirjutage lähim linn (oma piirkonnas/kommunes):

 

2. Vajutage „Tax Office“ all nimi-lingile:

 

3. „Postal address“ lahtris on kirjutatud õige aadress kuhu teie avaldus peaks olla saadetud:

 

Antud instruktsioon kehtib nendele, kellel on olnud maksukaart viimase 3 aasta jooksul. Juhul kui te olete tulnud Norra esmakordselt, siis tuleb ikka pöörduda maksuameti kontorisse.